Willa Kowala Groń
Czemu akurat "Kowala"?
Historia naszego przydomku – „Kowal” sięga roku 1900, kiedy to w miejscowości Leśnica na osiedlu Sądel znajdowała się kuźnia naszych przodków. Tu rozpoczęła się tradycja i wielka miłość do najpiękniejszych naszym zdaniem zwierząt – koni. Po wielu latach pracy nasz pradziadek postanowił zamknąć kuźnię i podzielić majątek między swoich synów. W ten sposób osiedliliśmy się w sąsiedniej miejscowości Groń, gdzie zajmowaliśmy się rolnictwem i hodowlą koni. Teraz, chcemy dzielić się z innymi urokami naszej pięknej wsi a także całego Podhala, więc postanowiliśmy stworzyć Willę Kowala, która będzie przystanią dla podróżników, rodzin, osób, które lubią swojski klimat ale nie chcą całkowicie odcinać się od cywilizacji.
Willa Kowala w Groniu.
Willa Kowala to pokoje gościnne z łazienkami urządzone w spokojnym, klasycznym stylu. Dla naszych Gości przygotowaliśmy w pełni wyposażoną kuchnię, gdzie można przygotować sobie posiłek, jadalnię z telewizorem oraz klimatyczny kącik z kominkiem i kanapą, idealny na chwilę wytchnienia w zimowe wieczory. Obok jadalni znajdziecie salę z bilardem, przy którym można miło spędzić czas po całodziennych wycieczkach i czerpania z atrakcji Podhala. Zobacz atrakcje na Podhalu.
Dla najmłodszych Gości przygotowaliśmy kącik zabaw na poddaszu. Latem dostępny jest grill i miejsce, gdzie można sobie swobodnie posiedzieć.
Nasza lokalizacja to doskonała baza do zwiedzania Podhala i odkrywania jego najsłynniejszych miejsc! Wciąż mało znany Groń to sąsiednia miejscowość Bukowiny Tatrzańskiej, Białki Tatrzańskiej, Szaflar czy Nowego Targu. Do każdej z tych miejscowości macie od nas 15 minut samochodem. Serdecznie zapraszamy w nasze progi o każdej porze roku!
Groń i Leśnica. Razem a jednak osobno…
Groń, to miejscowość sąsiadująca z położoną równolegle Leśnicą, dlatego wiele osób uważa że tworzą one jedną całość, którą przedziela jedynie płynący potok. Administracyjnie są to dwie różne miejscowości należące do Gminy Bukowina Tatrzańska, mające jednak jeden Kościół, Ochotniczą Straż Pożarną czy Ośrodek Zdrowia. W praktyce mieszkańcy jednej i drugiej miejscowości tworzą całość. Jadąc przez miejscowości raz jesteśmy w Gronu innym razem w Leśnicy – w zależności po której stronie brzegu płynącej rzeki jesteśmy.
Z dala od zgiełku.
Groń i Leśnica to wciąż żywa kultura góralska, folklor oraz tradycje rolnicze. Wielu mieszkańców zajmuje się hodowlą zwierząt gospodarskich, wyrobem serów, rękodziełem, prowadzeniem pasiek a także budową tradycyjnych drewnianych domów z bali. Latem możecie zobaczyć tutaj kopy siana, poczuć zapach świeżo skoszonej trawy, spotkać krowę pasącą się na łące, a wychodząc wyżej - spacerować polnymi drogami wśród łąk i pięknych panoram na Gorce, Pieniny i Tatry.
Groń i Leśnica to miejscowości, które ciągle się rozwijają. Nie ma tu deptaka po brzegi zapełnionego turystami ale jest za to przestrzeń, swoboda i wszystko czego potrzeba, by miło spędzić czas. Nasza miejscowość stanowi świetną bazę wypadową do najsłynniejszych atrakcji turystycznych Podhala. W kilkanaście minut dojedziecie stąd do Bukowiny i Białki Tatrzańskiej, gdzie znajdziecie Ośrodki Narciarskie na europejskim poziomie oraz słynne Baseny Termalne.